O mnie

Oto ja!

Oto ja!

Szczecin - Wały Chrobrego

Szczecin - Wały Chrobrego

Nazywam się Sylwia Matulewicz i pochodzę ze Szczecina - portowego miasta, które wbrew obiegowej opinii nie leży nad morzem. Choć do morskich fal mam blisko (ok. 100 km), to zdecydowanie wolę góry.

Uwielbiam przebywać na łonie natury, wolę spokój i ciszę od przebywania w głośnych, zatłoczonych miejscach. Lubię podróżować i czytać książki. Moje hobby to fotografia, w której odnoszę drobne sukcesy na lokalnym gruncie. Od małego wielką frajdę sprawiało mi wykonywanie wszelkich prac plastyczno-technicznych. Pasjonowałam się majsterkowaniem, tworzeniem ozdób czy cukiernictwem – chętnie piekę i dekoruję. Chcąc zająć się zawodowo rzemiosłem, które sprawia radość zarówno mi, jak i innym, a które wykonuję z przyjemnością, podjęłam ogromnie trudną dla mnie decyzję o założeniu własnej, twórczej działalności gospodarczej. Tak na początku 2018 roku powstała Pracownia Artystyczna “Niepowtarzalne”.

Moja pozostała twórczość

Moja pozostała twórczość

Logo Niepowtarzalne.com zainspirowane jest kulturą i symboliką słowiańską. Nawiązuje do Welesa – podziemnego boga magii, sztuki, rzemiosła oraz bogactwa. Staram się podpatrywać niedoścignioną naturę w jej różnorodności i nieprzebranej pomysłowości. Natchnienie i pomysły do prac czerpię także ze sztuki celtyckiej, a czasem sięgam do symboliki.

Pracownia Artystyczna "Niepowtarzalne"

Pracownia Artystyczna "Niepowtarzalne"

Chciałabym zaprezentować Państwu kolekcję wykonanej przeze mnie oryginalnej biżuterii, cechującej się misternym, starannym wykonaniem, w pracochłonnej technice wire-wrappingu i lutowania. Całość jest wykonywana ręcznie ze srebra wysokiej próby i naturalnych kamieni. Przywiązuje szczególną uwagę do wykorzystywanych materiałów, aby ich jakość była jak najlepsza. Dokładam wszelkich starań, aby rezultat był ujmujący, ciekawy i efektowny.

Dnia 07.12.2022 na uroczystej gali w Willi Lentza, została przyznana mi marka „Zrobione w Szczecinie. Z rąk Prezydenta Szczecina – pana Piotra Krzystka, otrzymałam certyfikat marki oraz pamiątkową statuetkę. Takie wyróżnienia dodają skrzydeł i zachęcają do dalszej działalności.

Certyfikat marki "Zrobione w Szczecinie"

Certyfikat marki "Zrobione w Szczecinie"

Wykonaną przeze mnie biżuterię dedykuję osobom wrażliwym estetycznie, ceniącym oryginalność, które poszukują wciąż niebanalnych i wyjątkowych detali, zasługujących na uwagę i atencję. „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” jak pisała w swoim wierszu Szymborska. Każdy nasz dzień jest wyjątkowy i niepowtarzalny, niech towarzyszy mu właśnie taka biżuteria!